içinde ,

Sivas Kangal Çoban Köpeğinin Vefası

Sivas Kangal Çoban Köpeğinin Vefası

Sivas Kangal Çoban Köpeğinin Vefası Adlı Hikaye :

Bir zamanlar Sivas’ta yaşayan bir çoban vardı. Bu çobanın en değerli varlığı, ona her konuda yardım eden ve sürüsünü koruyan sadık Sivas Kangal Çoban Köpeği idi.

Çobanın en sevdiği Sivas Kangal Çoban Köpeği ise Korkusuz idi. Korkusuz oldukça zeki ve cesur bir Kangal Çoban Köpeğiydi. Her gün çobanla beraber sürüyü güderler, tehlikelerden korurlar ve birbirlerine inanılmaz bir bağları vardı.

Ancak bir gün kötü bir olay oldu. Korkusuz, sürüsünü otlatırken saldırgan bir ayının saldırısına uğradı ve ciddi şekilde yaralandı. İşte tam bu anda çobanımız, Korkusuz’un kendisini kurtarmak için canını ortaya koyduğunu gördü. Ayıyla mücadele ederek Korkusuz’u kurtardı ama maalesef Korkusuz hayatını kaybetti.

Bu durum çoban için çok ağır bir darbe oldu. Günlerce üzüntü içinde geçirdi ve Korkusuz’u unutmakta güçlük çekti. Onun sadakati ve fedakarlığı, çobanın kalbinde derin bir iz bıraktı.

Bir süre sonra çoban, yeni bir köpek almak istedi. Ancak başka bir Kangal Köpeğiyle Korkusuz’un yerini doldurmak gibi bir düşünce bile çobanın aklından geçmiyordu. Ancak tesadüfen, Sivas Kangalı Derneği’nde başka bir Kangal Çoban Köpeği olan ve adı Hoyrat ile tanıştı.

Hoyrat da oldukça zeki ve koruyucu bir köpekti. Çobanımız ona şans vermek istedi ve kendisine bir fırsat olduğunu düşündü. İkisi birlikte çalışmaya başladıklarında, aralarında o büyük bağı hissettiler. O andan itibaren birbirlerine güvendiler ve çoban için Hoyrat, Korkusuz ile beraberinde yaşayacağı yeni anıların başlangıcı oldu.

Yıllar geçti ve çoban artık yaşlandı. Vakti geldiğinde sürüsünü bırakmayı düşündü. Kendi sözleriyle “Artık yoruldum, emekli olmanın zamanı geldi.” dedi. Herkesin şaşkınlığını üzerinden atan çoban, yanına yaklaşan Hoyrat’a derin bir teşekkür etti. Onun sadakati ve fedakarlığı adeta Korkusuz’u hatırlatarak gözyaşlarına engel olamadı.

Çoban, çiftliğine geri döndüğünde Hoyrat hemen peşinden geldi. Artık Hoyrat çobanın tek arkadaşıydı ve ona sonsuzca minnettarlık duydu. Her geçen gün çobanın ihtiyaçlarına koşarak, onun yaşamına anlam kattı.

Sivas Kangal Çoban Köpeği olan Hoyrat, Korkusuz’un yerini asla dolduramazdı, ancak çoban içinde her ikisi de ayrı birer köpek kahramandı. Onların sadakat ve vefası sonsuza kadar unutulmayacak ve her zaman hatırlanacaktı.

Ve bu sayede çobanın hayatı boyunca süren dostluğunun öncesinden sonrasına uzanan hikayesi Sivas da efsanevi “Sivas Kangal Çoban Köpeğinin Vefası” olarak anlatıldı.

(Hikaye tamamen kurgusal olup, gerçek olaylardan esinlenerek yazılmıştır.)

Hero

Yazar admin

Years Of MembershipUp/Down VoterContent AuthorList MakerEmoji Addict

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Genç ve Malaklı Dev Anadolu Çoban Köpeği

Genç ve Malaklı Dev Anadolu Çoban Köpeği

Deli Ve Full Adamcı Sivas Kangal Köpeği

Deli Ve Full Adamcı Sivas Kangal Köpeği