içinde ,

Dev Malaklı Çoban Köpeği Hazır

Dev Malaklı Çoban Köpeği Hazır

Aksaray Malaklı Çoban Köpeği Hakkında Güzel Bir Hikaye :

Bir zamanlar Aksaray’da, gürül gürül akan bir dere kenarında yaşayan Fırtına adında bir Aksaray Malaklı Çoban Köpeği vardı. Kocaman, güçlü ve koruyucu bir köpekti. Fırtına, çiftlikteki diğer hayvanlar ve sahibi olan Ali Bey tarafından çok seviliyordu.

Bir sabah, Fırtına’nın kulaklarına gelen bir fısıltı onun dikkatini çekti. Rüzgarın ıslık çalarak geçtiği bir an, dere kıyısında hüzünlü bir ses duydu. Köpeğin merakı ve olaya yardım etme isteği onu derhal sesin kaynağına doğru yönlendirdi.

Dere kenarında Efe adında küçük bir kurt yavrusu oturuyordu. Gözleri yaşlıydı ve etrafında kimseyi göremediği için korkuyordu. Aksaray Malaklı Çoban Köpeği Fırtına yavaşça yanına yaklaştı, “Merhaba küçük dostum, ne oldu sana?” diye sordu.

Efe kurt yavrusu Fırtına’ya yaklaşan bir köpek olduğu için korkmuyor, onun yardımsever biri olduğunu hissediyordu. “Babam burada olduğumuzu öğrendiğinde beni bulup avlamak istiyor. Beni kurtarabilir misin?” diye sordu Efe tedirgin bir şekilde.

Aksaray Malaklı Çoban Köpeği Fırtına gizlice Efe’yi etrafta gözetleyen avcıyı gördü ve hemen harekete geçti. Koşarak sahibi Ali Bey’e gitti ve çaresizlik içinde durumu anlattı. Ali Bey, hemen arabadan inip Fırtına’yla beraber Efe’yi almak için dere kenarına doğru koştu.

Avcı Efe’yi kurtarma planının bozulduğunu görünce çaresizce kaçmaya başladı. Fırtına ve Ali Bey, Efe’yi kurtardıkları için sevinçle üçlü birlikte dolaşmaya başladılar. Fırtına ve Efe artık en iyi arkadaş olmuşlardı.

Ali Bey, Fırtına’nın cesaretinden ve sadakatinden etkilenmişti. Bu olaydan sonra köpeğine daha da bağlandı ve onu daha fazla sevgiyle büyüttü. Fırtına, çiftlikteki hayvanların koruyucusu olurken, Efe ise onun en yakın dostu ve maceralarında hep yanında olan bir arkadaş oldu.

Aksaray’da köyün her yanında Fırtına ile Efe’nin dostluklarından, cesaretlerinden ve sevgilerinden bahsedilirdi. İnsanlar, Fırtına’nın düşmanlarından koruduğu hayvanlara olan sadakatini ve Efe’yi nasıl kurtardığını anlatırken hep minnettarlıkla bahsederlerdi.

Bu hikaye, Aksaray Malaklı Çoban Köpeği olan Fırtına’nın sadakati, cesareti ve sevgisi sayesinde iyi bir arkadaş olduğunu ve başkalarına yardım etmenin önemi üzerine anlatılırdı. Fırtına ve Efe, beraber büyüdüler ve hayat boyu en iyi dost kalacaklardı.

Hero

Yazar admin

Years Of MembershipUp/Down VoterContent AuthorList MakerEmoji Addict

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Simit Kuyruk Ala Çoban Köpeği Spor

Simit Kuyruk Ala Çoban Köpeği Spor

Adamcı Dişi Ve Erkek Anadolu Çoban Köpekleri

Adamcı Dişi Ve Erkek Anadolu Çoban Köpekleri