içinde ,

Dev Çoban Köpeği Kral Ve Yavruları

Dev Çoban Köpeği Kral Ve Yavruları

Baba Çoban Köpeği Ve Yavruları Hakkında Güzel Bir Hikaye :

Bir zamanlar dağların eteklerinde, sıcacık bir kulübe bulunan bir Baba Çoban Köpeği yaşarmış. Köydeki çobanların en sevdiği, en güvenilir köpek olduğu için Baba Çoban Köpeği diye anılmış. Günlerini sürüyü beklerken, sürüdeki kuzulara ve hayvanlara göz kulak olan bir köpekti.

Bir bahar günü, Baba Çoban Köpeği’nin kulübesinin önüne bir sürpriz gelmiş. Minik yavrular eşiyle birlikte kulübenin önünde oynamaya başlamışlardı. Yavruların hareketlerine hayran kalan Baba Anadolu Çoban Köpeği, hemen aşık olmuş bu ufaklıklara. Onlara bakacak, onlara rehberlik edecek bir baba olmaya karar vermiş.

Ve işte böylece Baba Çoban Köpeği, eşi ve yavrularıyla birlikte mutlu bir aile oluşturmuş. Yavrular, babaları gibi gözlüklerini takma, sürüyü koruma ve sürünün güvende olması için ellerinden geleni yapma eğitimi almışlardı. Yavrular, babalarının ayak izlerini takip ederek, köpeğe özgü becerileri öğrenmeye çalışıyordu.

Bir yıl sonra, sürüde bir yenidoğan kuzu dünyaya geldi. Baba Çoban Köpeği’nin eşi, kuzuyu sürüye katmaktan çok korkuyordu. “Bir kurt gelir, yavrumuzun zarar görmesini istemem” diye endişe ediyordu. Ama Baba Çoban Köpeği kendinden emin bir şekilde, “Merak etme sevgilim, ben önce ona nasıl güvende kalacağını öğreteceğim” dedi.

Baba Çoban Köpeği, yavrusunu ve kuzuyu sürüye getirirken dikkatli davrandı. Yavaşça yaklaştırdı, diğer kuzuları ve hayvanları tanıştırdı. Kuzucuk, ona güvenli hissettiren babasının peşinden yürümeyi öğrendi. Yıllar geçtikçe, Baba Çoban Köpeği’nin yavruları ve kuzuları da büyüyüp sürüyü korumak için önemli bir rol aldı.

Baba Çoban Köpeği’nin yavrularını ve kuzusunu yetiştirdiği bu sürünün üyeleri olduğu gibi, çobanlar da onlara çok güveniyordu. Onlar, sürüyü güvende tutmanın yanı sıra, çobanlar için de sadık birer arkadaş olmuşlardı.

Bir gün, gece geç saatlerde, sürü saldırıya uğradı. Yırtıcı bir kurt çoktan sürüye yaklaşmıştı. Baba Çoban Köpeği ve yavruları, kayıtsız kalmayarak hemen sürüyü savunmaya başladılar. Her biri, cesareti ve zekasıyla yırtıcıya karşı koymaya çalıştı. Saldırıyı püskürtmeyi başardılar ve sürüyü korudular.

Çobanlar gördüklerinde çok şaşırdılar. Baba Çoban Köpeği, ailesiyle birlikte sürüyü koruyabildiği için çok gurur duyuyordu. Yırtıcının paniğe kapılarak kaçmasıyla birlikte çobanlar, Baba Çoban Köpeği’ni ve ailesini övgülerle kutladılar.

Baba Çoban Köpeği’nin eşi, sürüdeki hayvanlara dönerek gülümsedi ve şunları söyledi: “Bakın, bu bizim ailemizin bir parçası

Hero

Yazar admin

Years Of MembershipUp/Down VoterContent AuthorList MakerEmoji Addict

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Alabay Çoban Köpeği Yavruları Sabah Vs

Alabay Çoban Köpeği Yavruları Sabah Vs

Kafkas Çoban Köpeği Ve Kar

Kafkas Çoban Köpeği Ve Kar