içinde ,

Bahçedeki Aslan Anadolu Çoban Köpeği

Bahçedeki Aslan Anadolu Çoban Köpeği

Bahçede Anadolu Çoban Köpeği Hakkında Güzel Bir Hikaye :

Bir zamanlar uzak bir köyde, güzel bir bahçe ve onun da sahibi olan bir çiftçi yaşarmış. Zamanla bahçede yetişen sebzeler ve meyveler, köy halkı arasında ün saldığı için herkes oraya gelip alışveriş yaparmış.

Bahçenin sahibi olan çiftçi, bahçeyi korumak ve çalıntıların önüne geçmek için bir Anadolu Çoban Köpeği almanın zamanının geldiğini düşünmüş. Bu yüzden çiftçi, sahip olduğu bahçede işleri düzenleyen, sevimli bir Anadolu Çoban Köpeği almış. Anadolu Çoban Köpeğinin adı Cankurtarmış.

Cankurtar, bahçedeki sebzeleri ve meyveleri çok severmiş. Bahçenin her köşesini gezerken, sebzelerin ve meyvelerin tadına bakarmış. Yavaş yavaş bahçede büyüyen domates, salatalık, biber, patlıcan, armut, elma ve kirazların en güzelini Cankurtar bulurmuş. Bazen kendini ödüllendirmek için bir armut ya da kiraz yediği olurmuş.

Köyde yaşayan çocuklar, Cankurtar’ı çok severmiş. Her gün bahçeye gelir, Cankurtar ile oyun oynar ve ona sebzelerle meyvelerle şakalar yaparlarmış. Cankurtar, her bir çocuğu çok sevdiği için onlara her zaman şefkatle yaklaşırmış.

Bir gün, köyde bir hırsızlık olayı meydana gelmiş. Gecekondu mahallesinden gelen bir hırsız, bahçede yetişen sebzeleri ve meyveleri çalmaya gelmiş. Ne var ki, Cankurtar’ın hassas kulakları olayı duymuş ve hemen olay yerine gelmiş.

Hırsız, sebzeleri ve meyveleri toplarken Cankurtar onu yavaşça takip etmiş. Hırsız, bahçe duvarından atlayarak kaçmaya çalışmış, ama Cankurtar çok hızlı koştuğu için onu yakalamış. Köpek, hırsıza saldırmadan önce korkuttuğu için hırsız, çaresizce teslim olmuş ve polise teslim edilmiş.

Cankurtar, bahçeyi koruyarak, sebzelerin ve meyvelerin zarar görmesini engellemiş ve hırsızlıkla mücadelede büyük bir kahraman olmuştur. Köy halkı bu olayı duyunca, Cankurtar’ı her zaman minnetle hatırlamış ve ona bahçedeki en güzel kemikleri ve ödülleri vermişlerdir.

Bu olaydan sonra, Anadolu Çoban Köpeği Cankurtar çok ünlü olmuş ve köydeki diğer çiftçiler de bahçeleri için Anadolu Çoban Köpeği almışlar. Cankurtar, sadece çiftçilerin değil, tüm köy halkının gözdesi olmuş ve köyünün en önemli simgelerinden biri haline gelmiştir.

Hero

Yazar admin

Years Of MembershipUp/Down VoterContent AuthorList MakerEmoji Addict

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Panda Soyu Dev Anadolu Çoban Köpeği

Panda Soyu Dev Anadolu Çoban Köpeği

Genç Yakışıklı Anadolu Çoban Köpeği

Genç Yakışıklı Anadolu Çoban Köpeği